Kariyer Eğitiminize Profesyonel Destek

%30 İndirim

ANKARA SOSYAL BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ

Program Hakkında

Bu program, akademide, iş dünyasında ve kimi kamu kuruluşlarında kadın ve aile tarihi, aile kuramları, aile sorunları, kadın, erkek, anne, baba, çocuk gibi alanlarda kariyer yapmak isteyenlere yönelik bir programdır.

Programda sadece kadın ve aile konularındaki istatistiksel bilgiler değil konu hakkındaki felsefi ve kuramsal çalışmalar, aileler ve ailelerin tarihi, çekirdek aileden imparatorluk kuran ailelere kadar çok geniş yelpazede disiplinler arası bir yaklaşımı kapsayan dersler yer almaktadır.

Aile felsefesi, aile tarihi, aile kuramları, aile sosyolojisi, aile içi ruh sağlığı, kadının statüsü, kadınlık ve erkeklik rollerinin tarihine ve kuramsal alt yapısına dair tartışmaları içeren dersler bunlardan bazılarıdır.

Bununla birlikte çok sayıda seçmeli derslerle öğrencilerimiz farklı alanlarda ilgi alanlarına göre dersler seçebilmektedirler.

Kadın ve aileye dair analitik düşünme ve araştırma yeteneklerinin geliştirilmesini amaçlayan program çeşitli sosyal bilimlerden gelen öğrencilerin oluşturduğu sinerji ile güçlü bir bilgi birikimi sağlama imkanı ve ortama sağlamaktadır.

Program Koordinatörü ve İletişim

Prof. Dr. Mustafa ÇEVİK

mustafa.cevik@asbu.edu.tr

+90 312 596 45 92